2008 Ó Zagroda Handzlowianka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
37-123 Handzlówka 267    NIP 815 173 2946    KRS 0000 279 972    REGON 180 228 114
Kim jesteśmy, co robimy,
dlaczego, dla kogo i co z tego mamy?

Zagroda Handzlowianka jest dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem osób fizycznych. Za cel postawiliśmy sobie przede wszystkim działania na rzecz obszarów wiejskich, w tym naszej ukochanej Handzlówki. Posiadamy osobowość prawną i w ramach prawa działamy. Podstawą naszych przedsięwzięć jest społeczna działalność członków, współpraca z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami oraz upowszechnianie i wymiana informacji, wiedzy i doświadczeń.

Aktywizujemy społeczność lokalną, stymulujemy rozwój obszarów wiejskich, promujemy ochronę środowiska naturalnego i dorobku kulturowego. Wspieramy i popularyzujemy produkcję wyrobów regionalnych, rękodzieła, twórczości artystycznej, turystyki i wypoczynku.

Od wielu lat organizujemy i finansujemy przedsięwzięcia o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i szkoleniowym. Wielokrotnie przygotowywaliśmy imprezy kulturalne (festiwale, targi, pokazy) oraz redagowaliśmy wydawnictwa. Nawiązaliśmy liczne kontakty z podobnymi stowarzyszeniami, organizacjami i instytucjami, osobami fizycznymi, z którymi współpracujemy podczas różnych przedsięwzięć.

Nasza Zagroda przyczyniła się do wypromowania Handzlówki jako atrakcyjnego i zarazem intrygującego regionu Podkarpacia i Polski. Stworzyliśmy markę 'Zagroda Handzlowianka' obejmującą liczne produkty żywnościowe o znakomitych walorach smakowych i zdrowotnych.

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i chętnie poznamy nowych działaczy i partnerów handlowych, dlatego nie krępujcie się i śmiało napiszcie do nas e-mail albo zadzwońcie (zakładka 'Kontakt').